Wybierz ulubioną kuchnię

Lokale

Mamy już 1284 ocen lokali
i 659 opinii o lokalach

Jedzenie na telefon Lokale z największą
liczbą ocen
Lokale z największą
liczbą opinii
Lokale z kartą MENU Lokale na wesela

« Wstecz   Jesteś tutaj » Rzeszowskie smaki » Informacje › Karpaty na Widelcu już 24-25 września w Rzeszowie. W programie m.in. pokazy kulinarne Roberta Makłowicza i Jana Kuronia

Karpaty na Widelcu już 24-25 września w Rzeszowie. W programie m.in. pokazy kulinarne Roberta Makłowicza i Jana Kuronia

14-09-2022 | Komentarze (0)

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Coraz bliżej do pierwszej edycji festiwalu kulinarnego Karpaty na Widelcu. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników wydarzenia, w tym strefę z podkarpackim jadłem za symboliczne cegiełki, kocioł z dziczyzną, pokazy kulinarne Roberta Makłowicza i Jana Kuronia oraz liczne koncerty.

Festiwal Karpaty na Widelcu odbędzie się w dniach 24 – 25 września na rzeszowskim Rynku. Rozpocznie go korowód kucharzy i uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie przygotowujących festiwalowe dania. Pochód wyruszy o godz. 12:00 z ulicy Grunwaldzkiej na Rynek, gdzie na scenie nastąpi uroczyste otwarcie imprezy z udziałem Roberta Makłowicza.

Na Rynku powstanie strefa festiwalowa, w której za tzw. cegiełki o symbolicznej wartości 10 zł, będzie można skosztować dań z kuchni Karpat przygotowywanych przez  11 restauracji, uczniów ZSG i Klub Podkarpackich Gastronomów.

W akcji wezmą udział następujące restauracje:

  • KOZLOVNA
  • FOLWARK
  • PATIO (GRAND HOTEL)
  • FOLK (HOTEL BRISTOL)
  • STARY BROWAR RZESZOWSKI
  • GOŚCINIEC
  • LORD JACK
  • JAN KIEPURA (HOTEL CZARNY POTOK KRYNICA ZDRÓJ)
  • KRESOWA OSADA BASZNIA DOLNA
  • KLUB PODKARPACKICH GASTRONOMÓW
  • ZACISZE (HOTEL ZACISZE BRATKOWICE)
  • ESENCJA (HOTEL AMBASADORSKI)

W festiwalowym menu znajdą się między innymi kacapoły, hreczanyki, żurek z fasolą i grzybami, proziaki, stolniki, klepak, banianka i kapusta ziemniaczana. Cały dochód z tego przedsięwzięcia będzie przekazany na szkolenia dla młodych kucharzy – uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie i doposażenie szkoły.

W sobotnim programie znajdą się także między innymi pokaz kulinarny Roberta Makłowicza i liczne koncerty na dwóch scenach. Na scenie głównej na Rynku tego dnia wystąpi formacja FANFARA AWANTURA w dwóch odsłonach – jako Prawdziwe Polskie Techno i Turbo Balkan Groove, z kolei na scenie za budynkiem Ratusza przy ul. Słowackiego zobaczymy cztery zespoły ludowe: Zespół Pieśni i Tańca Hyżniacy, Zespół Pieśni i Tańca Karpaty, Zespół Pieśni i Tańca Kompanija oraz Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej Połoniny.

Drugi dzień festiwalowych atrakcji rozpocznie się nieco później, bo o godzinie 14.30. Na Rynku zamiast strefy dań festiwalowych pojawi się kocioł z dziczyzną. Na miejscu będzie obecny Jan Kuroń, który przyrządzi swoje danie w formie pokazu na scenie. Równie bogato zapowiada się „menu muzyczne”. Na scenie głównej zagrają Patryk Mateja z zespołem, Żmije i Haydamaky, na scenie przy ul. Słowackiego natomiast Mobilna Filharmonia, Zespół Pieśni i Tańca Bandoska, Zespół Pieśni i Tańca Resovia Saltans Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Marcin Florczak.

W ramach festiwalu Karpaty na Widelcu odbędzie się również dwudniowy jarmark produktów regionalnych i rękodzieła. Swoje produkty zaprezentuje ponad 60 wystawców, których stosika będą rozlokowane na ul. Kościuszki i Grunwaldzkiej. Festiwalowy akcent pojawi się także w Rzeszowskich Piwnicach – podczas zwiedzania w  podziemnej  karczmie będzie można degustować regionalne przysmaki, między innymi proziaki, gomółki, dżem z derenia. Podczas festiwalu odbędzie się także konkurs dla producentów żywności, a najlepszy z nich będzie nagrodzony tytułem „Najlepszy Smak 2022 Karpat na Widelcu”.

 

Podziel się ze znajomymi:

Wasze opinie

Dodaj opinię
Nikt jeszcze nie wypowiedział się na temat tego artykułu

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.